Rada programowa

Mirosław Forystek

Mirosław Forystek

ING Bank Śląski

CIO Początkowo związany z Domem Maklerskim ING. Później pracownik audytu wewnętrznego w ING Banku Śląskim. Od 2007 r. Quality Manager w ING Services Polska, gdzie od 2008 r. pełnił funkcję szefa operacji. Specjalizuje się w modelach governance środowiska IT. Absolwent Wydziału Cybernetyki Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach.

Zwycięzca konkursu CIO Roku 2014 - Mirosław Forystek, CIO w ING Banku Śląskim
Beata Sosnowska

Beata Sosnowska

VB Leasing Poland

Od 2008 roku CIO w VB Leasing Poland, początkowo jako szef działu Rozwoju IT i Projektów, a następnie, po 6 miesiącach, jako CIO w Spółce. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Karierę rozpoczęła w firmie Volkswagen Poznań, gdzie odpowiadała m.in. za dział IT Services. Była także Project Managerem IT odpowiedzialnym za wdrażanie aplikacji w fabrykach CNH w Europie (grupa Fiat). Pracowała również w Lucas Banku jako menedżer projektów IT - zarządzała dużymi przekrojowymi projektami m.in. we współpracy z centralą w Paryżu wdraożyała pilota systemu do zarządzania ryzykiem. W 2011 roku otrzymała nagrodę Złotych Skrzydeł 2010 za wkład wniesiony w rozwój infrastruktury informatycznej VB Leasing. Zainteresowania: ostatnio nurkowanie, ale też jazda konna, fotografia portretowa oraz dobra literatura.

CIO Roku 2012
Józef Beźnicki

Józef Beźnicki

mBank

Kariera zawodowa związana od 24 lat z bankowością detaliczną. Początkowo w łódzkich bankach – ŁBR (obecnie Bank Millenium) i Petrobanku (obecnie Nordea), gdzie kierował działem IT Banku. Następnie objął stanowisko wicedyrektora departamentu IT w banku PBG, gdzie miał okazję wdrażać pierwszą w Polsce bankowość internetową. W 1998 r. rozpoczął pracę w BRE Bank. W ciągu 15 lat bank ten przerodził się z instytucji dla klientów firmowych w bank uniwersalny, stając się trzecim największym bankiem w Polsce. Wraz z podległym zespołem IT wdrożył kluczowy dla bankowości detalicznej system główny – Altamirę, uruchomił mBank - pierwszy w Polsce bank oferujący obsługę tylko przez Internet, rozszerzył działalność mBanku na rynki w Czechach i na Słowacji, jest to obecnie jedyny polski bank działający pod swoją marką poza granicami kraju (obsługuje ok. 600 tys. klientów). Ostatnie dokonania to wdrożenie najnowocześniejszego na świecie systemu bankowości internetowej – Nowy mBank, w ramach największego projektu rozwojowego w bankowości detalicznej w XXI wieku, łączącego 10 znaczących innowacji i ponad 200 nowych funkcji w jednym systemie bankowości internetowej. Józef Beźnicki zdobył tytuł CIO Roku 2013 w XI. edycji konkursu. Wyboru dokonało niezależne jury złożone z CIO i top menedżerów IT po przeanalizowaniu zgłoszeń i konkursowych przesłuchaniach ośmiu finalistów. Werdykt został ogłoszony podczas Gali Konkursu CIo Roku 2013 4 grudnia ub. roku w Warszawie.

Rafał Robert Lewandowski

Rafał Robert Lewandowski

Thales Polska

Określa siebie mianem Business IT Evangelist, którego hasłem przewodnim jest motto: "IT is for People and People are not for it". Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych w działach IT w Polskie Książki Telefoniczne, Ströer Polska, Altandis Polska, Infovide, e-Katalyst, Canal+ i in. Członek Kapituły Klubu CIO.

Rafał Robert Lewandowski, CIO w Stroer, jury Konkursu CIO Roku 2010
Tomasz Matuła

Tomasz Matuła

Orange Polska

W latach 1996-2004 dyrektor Biura Usług Wewnętrznych w PTK Centertel. W TP od 2004 roku. Rozwinął kluczowe kompetencje informatyczne m.in. bezpieczeństwo ITN, Data Center, cloud computing, zarządzanie usługami IT, zarządzanie infrastrukturą IT. Ukończył Politechnikę Śląską, kierunek Telekomunikacja. W 2002 roku uzyskał Międzynarodowy Dyplom Managementu IFG (MBA) Francuskiego Instytutu Zarządzania, w 2009 ukończył Advanced Management Program IESE Uniwersytetu Nawarra. Zdobył tytuł Lidera Green IT 2009 dla Grupy TP, zajął I miejsce w konkursie CIO Roku 2010.

Tomasz Matuła, Dyrektor Pionu Infrastruktury TP, CIO ROKU 2010
Łukasz Neuman

Łukasz Neuman

Go Technologies

Zdobywca tytułu CIO Roku 2011. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz studiów MBA na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, organizowane we współpracy z Franklin University Ohio. Od 2001 roku zawodowo związany z Grupą Kapitałową KRUK. Autor platformy windykacyjnej Delfin. Zbudował obszar IT od podstaw. Zrealizował ponad 160 projektów. Odpowiada za m.in. za budowanie strategii IT w Grupie, zarządzanie obszarem IT, współpracę z klientami, rozwój obszaru IT na rynkach zagranicznych, współpracę z partnerami, bezpieczeństwo, administrację i serwis zasobów IT. W latach 2005-2007 wiceprezes Stowarzyszenia Managerów Call Center. W 2010 roku zdobył dla swojej firmy tytuł Lidera Informatyki. Członek Rady Programowej Klubu CIO. Otrzymał wyróżnienie w konkursie CIO Roku 2010.

Gala CIO Roku
Sławomir Panasiuk

Sławomir Panasiuk

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW) oraz KDPW_CCPKDPW

Sławomir Panasiuk, wiceprezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA, odpowiedzialny za IT i część operacyjną. W firmie początkowo jako starszy specjalista w Dziale Rozwoju i Analiz, potem szef Zespołu ds. Informatycznych Systemów Aplikacyjnych, dyrektor Działu Informatyki oraz dyrektor generalny ds. technologii. Pracował także jako programista, projektant, szef zespołu projektowego w Zespole Informatyki Warszawskiego Okręgu Wojskowego, jako szef Wydziału Eksploatacji Systemów Komputerowych Departamentu Administracyjno-Koordynacyjnego MON. Ukończył studia podyplomowe z zakresu informatyki, szereg kursów związanych z narzędziami projektowo-programistycznymi, jak również cykl kursów związanych z wykorzystaniem komunikatów SWIFT na rynku kapitałowym oraz liczne szkolenia z zakresu zarządzania IT i zarządzania projektami. Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, o specjalności eksploatacja systemów komputerowych. Ukończył również Niestacjonarne Studia Doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z Dyscypliny Nauk o Zarządzaniu W czerwcu br. odbierał przyznaną dla KDPW za wdrożenie systemu kdpw_stream prestiżową nagrodę stowarzyszenia COMMON Europe, zrzeszającego użytkowników komputerów IBM Jest członkiem Klubu CIO i otrzymał tytuł CIO Roku 2009.

CIO vs dostawcy - debata oksfordzka cz. III
Monika Płocke

Monika Płocke

Nordea IT Polska, Nordea AB Szwecja

Początkowo w AT&T Bell Labs (obecnie Lucent Technologies), a po dwóch latach w firmie Prokom. Pracowała między innymi przy systemie KSI ZUS. Po 5 latach w Nordea Bank Polska (wówczas pod nazwą Bank Komunalny w Gdyni). Członek Rady Naukowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, odpowiedzialna za opiniowanie wniosków firm starających się o przyjęcie. Aktywnie uczestniczy w życiu Klubu CIO. Absolwentka Wydziału Elektroniki, Informatyki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, kierunek: informatyka. Posiada tytuł MBA, uczestniczyła także w programie Delivering Information Services w Harvard Business School.

Dorota Poniatowska-Mańczak

Dorota Poniatowska-Mańczak

Credit Agricole Bank Polska

Od czerwca 2010 w CA Bank Polska (dawniej: Lukas Bank), wcześniej przez wiele lat z sukcesami pełniła obowiązki dyrektora Obszaru Współpracy z Biznesem i Technologii Informacji w Banku Zachodnim WBK SA, w 2003 zdobyła dla swojego banku tytuł Lidera Informatyki, a w 2004 wygrała Konkurs CIO Roku. Do centrali Banku Zachodniego trafiła w 1991r., jako stażysta informatyk. W latach 1998-2000 pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu IT. W 2000 wygrała konkurs na stanowisko Chief of Application Development AIB Poland Division. Po ogłoszeniu fuzji banków powołano ją na członka zarządu nowego banku w randze szefa informatyki. Krótko po tym przejęła obowiązki CIO. Od 2002 na stanowisku dyrektora Obszaru Współpracy z Biznesem i Technologii Informacji. Jest absolwentką studiów informatycznych na Politechnice Wrocławskiej.

Tadeusz Rogaczewski

Tadeusz Rogaczewski

Grupa LOTOS S.A.

Zdobywca drugiego miejsca w Konkursie CIO Roku 2011. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej. Od początku kariery zawodowej związany z Grupą LOTOS. Zarządza informatyką w grupie kapitałowej, w tym wdrożeniem systemu SAP. Wyróżniony w konkursie CIO Roku 2008.

Gala CIO Roku
Małgorzata Ryniak

Małgorzata Ryniak

Volvo Information Technology w Polsce

Urodzona w Gdańsku, Wrocławianka z wyboru. Mieszkała i pracowała 12 lat w Szwecji, skąd przywiozła zamiłowanie do języka szwedzkiego, solidności budownictwa i prostoty designu. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na wydziałach: Cybernetyka i Informatyka oraz Handel Zagraniczny. Z wykształcenia informatyk, od 1993 roku związana z Volvo Polska, gdzie od początku była odpowiedzialna za organizację IT. Kieruje jedną z największych, najbardziej nowoczesnych i prężnych firm informatycznych na Dolnym Śląsku. Firma Volvo IT we Wrocławiu świadczy kompleksowe usługi informatyczne dla wielu spółek koncernu Volvo w ponad 40 krajach świata. Od 2005 Konsul Honorowy Królestwa Szwecji we Wrocławiu.

Dariusz Stolarczyk

Dariusz Stolarczyk

„RUCH” S.A.

Członek zarządu Ruch SA odpowiedzialny za operacje firmy, w tym logistykę, IT oraz rozwój obszaru e-commerce i usług logistycznych. Do lipca 2013 r. COO i członek zarządu odpowiedzialny za biznes Digital w Grupie EM&F. Był z nią związany od 2007 roku, początkowo dyrektor ds. łańcucha dostaw i informatyki spółki Smyk. W latach 1998-2007 w Accenture m.in. jako: dyrektor Sektora Handlu Detalicznego w Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji, dyrektor Grupy Operacyjnej Sektora Przemysłu i Handlu w Polsce oraz członek Rady Dyrektorów Biura w Warszawie. Kierownik projektu, architekt rozwiązań biznesowych i ekspert realizujący projekty (m.in. skomplikowanych przekształceń organizacyjnych, transformacji procesów biznesowych i integracji, wdrażania zaawansowanych rozwiązań Supply Chain, wdrażania ERP) m.in. dla Empik, Smyk, Ruch, LPP, Benetton, Bossini, Tesco, Ahold, Coca-Cola HBC i Jeronimo Martins Distribution. Absolwent Instytutu Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Advanced Management Program (AMP) szkoły IESE w Barcelonie, programu Strategic Finance szkoły IMD w Lousannie oraz podyplomowych studiów rachunkowości zarządczej i kontrolingu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Laureat 2. miejsca w Konkursie CIO Roku 2010.

Agenda CIO 2012
Józef Wacnik

Józef Wacnik

Polskie Radio

dyrektor Biura Informatyki i Telekomunikacji Początkowo administrator, inżynier, kierownik Wydziału Zarządzania Sieciami Teleinformatycznymi w Centrum Automatyzacji Sił Powietrznych. Odpowiadał m.in. za wdrażanie i utrzymanie systemów związanych z zarządzaniem ruchem lotniczym. W latach 2005–2008 dyrektor Departamentu Wsparcia Technicznego w firmie Support (grupa Sygnity), kierował realizacją kontraktów outsourcingowych IT z ok. 20 podmiotami gospodarczym i jednocześnie pełnił funkcję dyrektora IT we własnej organizacji, architekta technicznego i konsultanta w projektach informatycznych skierowanych do sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Od 2002 r. wykłada inżynierię systemów w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki. Przygotowuje dysertację z obszaru zarządzania kompetencjami pracowników. W 2010 r. zajął 3. miejsce w Konkursie CIO Roku, zaś Polskie Radio było finalistą konkursu "Lider Informatyki" w 2011 roku. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej.

IT wspiera rozwój biznesu
Małgorzata Korycka-Purchała

Małgorzata Korycka-Purchała

Klub CIO

Doświadczona Top Manager IT i wieloletnia członkini Klubu CIO. Od 1998 r. jako Dyrektor Biura Zarządzania Informacją PZU SA prowadziła budowę Hurtowni Danych (od 2001 r. także w PZU Życie SA). W PZU SA pracowała od 1993 r., początkowo pełniła funkcję Kierownika Zespołu Programistów w Dziale Informatyki, następnie Zastępcy Dyrektora Biura Ekonomicznego. Jest absolwentką Wydziału Matematyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jacek Pulwarski

Jacek Pulwarski

Polskie Towarzystwo Informatyczne

Ogólnopolski Koordynator ECDL w Polskim Towarzystwie Informatycznym. Jego bogate doświadczenie obejmuje funkcje dyrektora Biura Techniki i Systemów Informatycznych w Polskiej Agencji Prasowej, dyrektora Biura Informatyki i Telekomunikacji w PP "Porty Lotnicze", przez ponad 10 lat zajmował się kierowaniem informatyką w bankowości (KredytBank SA, PKO BP SA, Raiffeisen Centrobank SA, Bank Handlowy w Warszawie SA) - najdłużej (ponad 5 lat) pracował jako dyrektor Departamentu Informatyki w PKO BP SA, gdzie położył fundamenty IT Governance. Pracował też „po drugiej stronie" - u dostawców informatyki: przez wiele lat jako kierownik Zakładu Zastosowań Informatyki w ORGMASZu, jako dyrektor Centrum Technik Sieciowych, jako IGS Financial Services Sector Principal w IBM Polska, czy dyrektor consultingu dla CIO w CGI Polska.

Wywiad z Jackiem Pulwarskim, Rada CIO, PTI
Dariusz Zawistowski

Dariusz Zawistowski

MIS SA

Zbudował pion informatyki Telepizza Poland i kierował nim w charakterze dyrektora działu informatyki a następnie dyrektora administracyjno-technicznego. Pion świadczył serwis sprzętowy i programowy dla klienta wewnętrznego, czyli restauracji, biura i central produkcyjnych. W ramach swoich obowiązków negocjował dostawy sprzętu i oprogramowania dla firmy, a także odpowiadał za kontakty z firmami telekomunikacyjnymi. W trakcie kariery zawodowej kierował wieloma projektami informatycznymi. Wieloletni członek Klubu CIO.

Konieczna jest symbioza

Partnerzy Klubu CIO

reklama

O Klubie

Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.

Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.
Kontakt | Wytyczne ASME | Reklama
Polityka prywatności | Regulamin
© Copyright 2017 International Data Group Poland S.A.
00-105 Warszawa, ul. Twarda 18, tel. +48 (22) 3217800, fax +48 (22) 3217888