Już ponad 2 tys. studentów zgłosiło się do Imagine Cup 2012

Do udziału w dziesiątej edycji konkursu Imagine Cup zgłosiło się już 2007 studentów z Polski, mimo że rejestracja do niektórych kategorii konkursowych trwa aż do marca. Organizatorzy spodziewają się, że w Imagine Cup 2012 weźmie udział przeszło 4 tysiące studentów z naszego kraju. Polskie finały odbędą się w dniach 17-18 kwietnia 2012 w Warszawie.

Do zeszłorocznej edycji konkursu Imagine Cup, którego światowe finały odbyły się w Nowym Jorku, USA, zgłosiło się 350 000 studentów ze 183 krajów, w tym aż 3500 studentów z Polski. Finały w Nowym Jorku okazały się dla Polaków sukcesem. Nasi reprezentanci znaleźli się w ścisłej czołówce aż w 3 konkurencjach, zdobywając 1, 2 i 3 miejsca na podium, co w klasyfikacji medalowej pozycjonuje Polskę na drugim miejscu na świecie. W tym roku, liczba osób zarejestrowanych w Polsce na chwilę obecną to 2007. Jest to jednak dopiero początek, bo do niektórych spośród kategorii konkursowych rejestracja potrwa jeszcze ponad miesiąc.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się bardzo trudna kategoria indywidualna, IT Challenge, w której w zeszłym roku w światowych finałach Błażej Matuszyk z Politechniki Poznańskiej zajął 2 miejsce. Do drugiej rundy w tej kategorii konkursowej awansowało w Polsce aż 128 studentów, co jest trzecim wynikiem na świecie, po Chinach (198) i Indiach (160). W tym roku poza tradycyjnymi kategoriami konkursu tj. Projektowanie Oprogramowania (Software Design), Projektowanie Gier (Game Design), Technologie Informatyczne (IT Challenge), Windows Phone Challenge i HTML5 Challenge, będzie można rywalizować w dwóch nowych kategoriach Kinect Fun Labs Challenge i Windows Metro Style App Challenge.

Kategoria Kinect Fun Labs Challenge jest skierowana do młodych naukowców i entuzjastów, którzy mają ochotę stworzyć projekt, który wykorzystywałby sensor Kinect i pakiet SDK Kinect. Kategoria pozwoli na zbudowanie rozwiązań oferujących całkowicie nowe doświadczenia, takie jak śledzenie ruchów ludzi oraz rozpoznawanie głosu i obiektów, z wykorzystaniem technologii Kinect w systemie Windows 7. Natomiast Kategoria Windows Metro Style App Challenge jest skierowana do początkujących programistów i hobbystów, którzy chcą spróbować sił w budowaniu aplikacji na deweloperską wersję systemu operacyjnego Windows 8. Kategoria sprawdzi umiejętności studentów w zakresie tworzenia aplikacji z wykorzystaniem nowego interfejsu Metro, oraz jak największej liczby innowacyjnych funkcji systemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200