s

Skurczył się rynek outsourcingu

22 lipca 2011 16:11,
Wanda Żółcińska

Wartość światowego rynku outsourcingu zmalała w II kw. br. o 18% - do 16,4 mld USD, z powodu słabego popytu w USA i ogólnego spadku liczby dużych kontraktów - wynika z badania firmy TPI.

Całkowita wartość kontraktów outsourcingowych w Ameryce spadła o 51% w porównaniu z II kw. 2010 r. Rynek w regionie Azji-Pacyfiku wzrósł o 55% w porównaniu z II kw. ub.r. - wynika z Global TPI Index, który bada kontrakty outsourcingowe o minimalnej wartości 25 mln USD. Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA) odnotowały w tym okresie wzrost o 13%.

Wartość restrukturyzacji, definiowanych jako odnowienie kontraktu, restrukturyzacja lub renegocjacja, wzrosła (w kategorii całkowitej wartości kontraktu) o 30% w ciągu roku.

Mimo globalnego skurczenia się rynku, dostawcy usług z Indii, jak Tata Consultancy Services (TCS) czy Infosys, odnotowali wysokie wzrosty przychodów i zysków w II kw. br. oraz wzrost popytu na swoje usługi.

TCS, największa firma outsourcingowa w Indiach ogłosiła wyniki kwartalne na poziomie 2,4 mld USD przychodów, o 34,4% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Infosys (druga pozycja na rynku) osiągnął przychody w wysokości 1,7 mld USD, o 23% więcej niż rok wcześniej.

Komentarze (0)

Partnerzy Klubu CIO

reklama

Mirosław Forystek

Mirosław Forystek

CIO
ING Bank Śląski
Beata Mycer
Józef Beźnicki
Rafał Robert Lewandowski
Tomasz Matuła
Łukasz Neuman
Sławomir Panasiuk
Monika Płocke
Dorota Poniatowska-Mańczak
Tadeusz Rogaczewski
Małgorzata Ryniak
Dariusz Stolarczyk
Józef Wacnik
Małgorzata Korycka-Purchała
Jacek Pulwarski
Dariusz Zawistowski

Redakcja poleca

Kontakt | Wytyczne ASME | Reklama
Polityka prywatności | Regulamin
© Copyright 2017 International Data Group Poland S.A.
00-105 Warszawa, ul. Twarda 18, tel. +48 (22) 3217800, fax +48 (22) 3217888