s

Chmura obliczeniowa używana już przez większość firm

16 czerwca 2011 17:29,
Wanda Żółcińska, IDG News Service

Globalne badanie menedżerów IT pokazuje, że już 81% firm przeniosło już co najmniej jeden ze swoich systemów informatycznych do chmury obliczeniowej.

Badanie zostało przeprowadzone przez Capgemini, Sogeti oraz HP na próbie 1250 menedżerów IT z firm z całego świata, z różnych branż.

"Powstawanie nowych technologii takich jak usługi oparte na chmurze obliczeniowej zwiększa potrzebę testowania i zapewnienia jakości. Bezpieczeństwo aplikacji staje się niezbędne dla zagwarantowania jakości i zniwelowania ryzyka" - napisano w raporcie.

Większość organizacji (85%) uważa, że ich portfele aplikacji potrzebują racjonalizacji i że krytyczne aplikacje, oparte na przestarzałej technologii powinny być przejrzane i odświeżone, aby podnieść wydajność. Ok. 42% firm planuje zwiększenie swoich budżetów na zapewnienie jakości aplikacji oraz testy.

Gospodarki wschodzące najszybciej wdrażają infrastrukturę cloudową. Ponad jedna trzecia chińskich przedsiębiorstw (37%) zamierza przenieść od 11 do 25% swoich aplikacji do chmury obliczeniowej w przyszłym roku, a 40% w dalszej przyszłości zamierza przenieść od 26% do 50%.

Natomiast w USA i w Europie Zachodniej entuzjazm dla cloud computingu jest znacznie mniejszy. W USA 24%, a w Europie Zachodniej 18% firm twierdzi, że nie są zainteresowane przenoszenie aplikacji do chmury.

Komentarze (0)

Partnerzy Klubu CIO

reklama

Mirosław Forystek

Mirosław Forystek

CIO
ING Bank Śląski
Beata Mycer
Józef Beźnicki
Rafał Robert Lewandowski
Tomasz Matuła
Łukasz Neuman
Sławomir Panasiuk
Monika Płocke
Dorota Poniatowska-Mańczak
Tadeusz Rogaczewski
Małgorzata Ryniak
Dariusz Stolarczyk
Józef Wacnik
Małgorzata Korycka-Purchała
Jacek Pulwarski
Dariusz Zawistowski

Redakcja poleca

Kontakt | Wytyczne ASME | Reklama
Polityka prywatności | Regulamin
© Copyright 2017 International Data Group Poland S.A.
00-105 Warszawa, ul. Twarda 18, tel. +48 (22) 3217800, fax +48 (22) 3217888