s

Braki w ochronie danych

30 maja 2011 17:00,
Wanda Żółcińska, IDG News Service

Firmy z sektora finansowego nie chronią w pełni poufnych danych klientów - wynika z badania Ponemon Institute.

Firma zajmująca się integracją danych, Informatica, przeprowadziła wraz z Ponemon Insitute badanie wśród 437 menedżerów IT w branży usług finansowych w Wielkiej Brytanii.

W zarządzaniu danymi, aż 70% respondentów twierdzi, że ochrona prawdziwych danych klientów w stadium projektowania i testowania nowych aplikacji i usług - np. narzędzi bankowości internetowej - jest "podstawowym zagadnieniem".

Mimo tego, niemal trzy czwarte respondentów (74%) przyznaje, że nie mają pewności, czy możliwości ich organizacji w ochronie danych klientów są wystarczające.

Niemal 40% przyznaje, że ich organizacje miały doświadczenia z utratą lub kradzieżą danych, a 90% twierdzi, że używa prawdziwych danych klientów podczas testowania nowych produktów i usług.

"Wyniki badania pokazują brak zaufania wśród profesjonalistów IT do odpowiednich mierników bezpieczeństwa w ich organizacjach zamiast pewności, że dane klientów pozostają pod ochroną, a biznes pozostaje poza linią obstrzału regulatorów z branży" - stwierdził John Poulter, wiceprezes na region EMEA w firmie Informatica.

Jego zdaniem konieczne jest jasne zdefiniowanie przez firmy strategii zarządzania danymi, implementacja najlepszych praktyk i zapewnienie najwyższego poziomu jakości zarządzania danymi w firmie we wszystkich działaniach, niezależnie czy jest to stadium rozwoju produktów, czy część działania istniejących serwisów.

Komentarze (0)

Partnerzy Klubu CIO

reklama

Mirosław Forystek

Mirosław Forystek

CIO
ING Bank Śląski
Beata Mycer
Józef Beźnicki
Rafał Robert Lewandowski
Tomasz Matuła
Łukasz Neuman
Sławomir Panasiuk
Monika Płocke
Dorota Poniatowska-Mańczak
Tadeusz Rogaczewski
Małgorzata Ryniak
Dariusz Stolarczyk
Józef Wacnik
Małgorzata Korycka-Purchała
Jacek Pulwarski
Dariusz Zawistowski

Redakcja poleca

Kontakt | Wytyczne ASME | Reklama
Polityka prywatności | Regulamin
© Copyright 2017 International Data Group Poland S.A.
00-105 Warszawa, ul. Twarda 18, tel. +48 (22) 3217800, fax +48 (22) 3217888